حقوق بگیر قبلی گوگل در یادداشتی پیش از زین شرکت، این غول اینترنتی و کارمندانش را بابت تجربه ی مداوم نژادپرستی داخل پنج سالی که آنجا مبتلا به کار بوده، مورد انتقاد قرار داد. وی درون ابتدای  مطلب خود می گوید:همان طور که از این مجله پیداست، اختتام توانستم سکوتم را بشکنم؛ با آنکه سرانجام یادگرفتم از لحظات احساساتی بخاطر آموزش همکارانم استفاده کنم، هیچوقت از زیر ثقل سیاه وجود داشتن در گوگل خلاص نشدم. هرچه سردی نگاه ها بیشتر می شد، حس امنیتم اندک. کمتر از خودم، و حتی اصلا خودم نبودم.

پنج سالی که در گوگل کار کردم، گواه کلمات نفرت انگیز بسیاری از لفظ همکارانم بودم که مدام نشخوارشان کردند. درباره ی مهاجرین، از رجزخانی بیشرمانه درخصوص همسایگان جدید، سخریه کسانی که بوسیله اصطلاح دیگر صحبت می کنند، ردّ داوطلبان استخدام رنگین پوست بی هیچ دلیلی و صرفا به بهانه ی نامناسب» بودن.

وی درون جای دیگری از مطلب چندصفحه ای خود برخی از خاطرات تلخش را در گوگل بازگو می کند؛ به ویژه پس از وقایعی همچون کشته شدن اریک گارنر، سیاه پوست غیرمسلحی که زیر دست و پای پلیس درحالیکه می گفت نمی توانم نفس بکشم»، آخرین نفسش را کشید؛ یا اجل مایکل براون و دیگران که باعث تظاهرات و اعتراضاتی گسترده در آمریکا شد. وی از آن تصادم این طور می نویسد:متوجه شدم بی قراری تیمی هایم چیز خاصی برای تفسیر کردن درون برابر تندی و بی رحمی پلیس ندارند و این بسیار نوظهور بود! ابد تماشاگر مناظره های بی شمارشان درباره ی موضوعات خبریِ با و بی اهمیت بودم؛ از ناپدید شدن هواپیمای مایایی و بسط ابولا گرفته تا عروسی و طلاق سلبریتی هایی که تا اینکه اسمشان غصه به گوشم نخورده بود. همکاران غلام ابد درباره ی هرچیزی، حرفی برای گفتن داشتند. اما وقتی نوبت به خشونت پلیس دربرابر سیاه پوستان می شد، همه ساکت بودند.  

وی داخل ادامه از روزهایی می گوید که دادگاه، پاسبان را تبرئه کرد و مردم درون تعرض به خیابان آمدند. اعتراضاتی که برخی فقط چندبلوک از محل کارش فاصله داشت. یکی از آن روزهایی که وی نیز درحال صرفنظر محل کار برای الحاق به تظاهرات بود:وسایلم را که جمع می کردم، متوجه شدم همکارانم مشت از کار کشیده و به تلویزیون نگاه می کنند که درحال پخش تظاهرات شهر نیویورک معتمد چند بلوک پایین نم از ما بود. یکی از آن ها گفت: دیگه داره غره مسخره میشه. واقعا که متاسفم، شما حزن تامل نمی کنید داره مسخره میشه؟» . دستانم رمقی برای دلمه شدن کوله پشتی نداشت. سرم را که برگرداندم دیدم متعاقب سرم نشسته و مشت به سینه، سرش را تکان می دهد: اینا هیچگاه مشکلی رو حل نمی کنند،. فقط با گیرانداختن مردم داخل راه بندان، همگی رو اوقات تلخ می کنند. دیگه نمی تونم تحملش کنم.» و برخی مزخرفات دیگر درباره ی همان وانمودسازی کنندگانی که فراغت حیات به آن ها ملحق بشوم، که با تکان های سر دیگر همکاران تأیید می شد. نمی دانستم دربرابر حرفهایش چه کنم، چطور ممکن بود اجل یک انسان به یک بغرنج ترافیکی تقلیل رک یواش. ناگهان یکی از همکارانم از غلام پرسید: حالا درون کجا داری میری؟» و نگاه سایرین که منتظر پاسخم بودند. یاد این کمال مطلوب گوگل افتادم که قرین جملات جادویی بارها و بارها برایمان اعاده می کردند: با تمام وجودتان به سرکار بیایید.» آن ها که طولانی معترضین را چنین ابا می کنند، اگر از روی صداقت پاسخشان را بدهم، مرا نیز ابا نخواهند کرد؟ همچون سیاهان دیگری نخواهم شد که قبل از تایید توانایی هایشان از گوگل بیرون رانده شدند؟ اگر مشابه آن ها نباشم خواه مورد اعتمادشان نباشم چه؟ اگر با تمام وجود بوسیله شرکت آمدن»، معادل بوسیله سربزرگی انداختن خویشتن باشد چه؟ .

معنی حمایت روانی» را نمی دانستم اما هرگز احساس خطری که آنجا از آزادانه اندیشیدن داشتم، از یاد نخواهم برد. ترس نپذیرفته شدن توسط تیمار تیمی هایم. منِ کُنشگر، منِ سیاه، سکوت شد چاره ی کارم.

وی در دنباله با مدح قدمهایی که برخی از کارمندان بخاطر اصلاح این شرایط درون گوگل برداشته اند سه گانه راهکار و وصیت را بخاطر توع و گوناگونی بیشتر در گوگل و جذب استعدادها از میان نژادهای انواع پیشنهاد می دهد: تجدیدنظر درباره ی دستور کار ی استخدامی گوگل از سر موعظه مجله

وی معتقد است تعداد افرادی که از طریق توصیه استخدام می شوند سه مقابل سایرین است و از آنجا که بسیاری از آمریکاییان دوستان جاهل هم نژاد ندارند، چنین برنامه ای بوسیله فاصله ی نژادی دون می زند.اتساع دستور کار ی دهکده برابر پندار بیشتر» گوگل به دهات برابر تمرین گوناگونی بیشتر»

وی پیشنهاد می دهد تا گوگل با استفاده از واقعیت مجازی اقدام به آموزش کارمندان داخل درک و شناخت مردمانی با مبنا ی نژادی متفاوت بکند.ارایه حمایت های روانی بیشتر بخاطر رنگین پوستان گوگل

کنف از رنگین پوستان و افراد متعلق به جوامع خاص، به ویژه در لحظات حساسی که خویشتن یا  جوامعشان دستخوش تنش و آسیب شده است.

رومه ی بالا در ادامه ی اعتراضاتی از این دست به گوگل است که هر از چندگاهی به رسانه ها کشیده می شود؛ همچون رومه ی خانمی که از تبعیض و از بین رفتن حقوقش تو ایام بارداری داخل گوگل گفته بود، یا مواردی از این مشت که این غول اینترنتی را به دردسر می اندازد.بیشتر بخوانید:اندروید 10 گو با وعده ایمنی و سرعت بیشتر بخاطر گوشی های اقتصادی شناساندن شدبرتری کوانتومی گوگل بوسیله معنای پایان کاربردهای رمزنگاری نیستآموزش گمارش اپلیکیشن ها و سرو های گوگل روی هواوی میت 30 پروهواوی برنامه ای برای قفل گشایی بوت لودر پرچم داران سری میت 30 نداردپیکسل 4 گوگل داخل چه رنگ هایی عرضه می شود؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها